Türkiye’nin ilk ve tek, 5 fonksiyonlu ‘karma kullanım’ projesi olan Zorlu Center, kültür ve sanat merkezi, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansların yer aldığı 619,595 m2 lik inşaat alanında yer alıyor.

Zorlu Center ’ da yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu 3.500 kişilik kültür ve sanat merkezi dev bir başyapıt niteliğinde. Kompleks kapsamında İstanbul’a prestij ve turizm değeri katacak 5 yıldızlı uluslar arası bir otel ve Türkiye pazarına yeni girecek dünyaca ünlü markalarla birlikte mevcut markaların da yer alacağı yarı-açık alışveriş merkezi bulunuyor.

Zorlu Center Projesi Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında düzenlenen, Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2009 yarışmasında kazandığı ödüllerini 16 Ekim’de Londra’da düzenlenen törenle aldı.

Topkapı, Beşiktaş, Boğaz köprüsü yönünden gelip Zincirlikuyu bağlantı kolu vasıtasıyla Büyükdere caddesine bağlantı yapan araçların; örülme mesafesinin yetersizliği nedeniyle anayola katılım noktasında yaşadıkları problemlerin giderilmesi ve bu yönlerden gelip Zorlu Center’ a ulaşmak isteyen araçların getireceği trafik yükü hesaba katılarak örülme mesafesinin arttırıldığı ve şerit disiplinin sağlandığı bir planlama yapılmıştır.